Vizitka

e-pošta: info@kazu.si

Matična številka: 4101022000

Davčna številka: 92792600

Transakcijski račun: SI56 6000 0000 0793 531 (LON d.d., Kranj)

KDO

Društvo Koroška akademija znanosti in umetnosti (KAZU) je bilo ustanovljeno 2. 6. 2017 z namenom spodbujati in pospeševati ustvarjalno sodelovanje koroških doktorjev znanosti in vrhunskih umetnikov. S tem se bo okrepil njihov prispevek k razvoju znanstvene misli in umetniške ustvarjalnosti na Koroškem.

KAJ

Za doseganje ciljev KAZU promovira znanstvene in druge dosežke svojih članov med prebivalstvom in mladimi na Koroškem; nudi pomoč pri pridobivanju in izvajanju projektov ter pri reševanju dilem in problemov, ki so pomembni za razvoj regije; organizira predavanja svojih članov in vabljenih strokovnjakov, organiziral in so-organiziral konference, simpozije ipd.; sodeluje z gospodarstvom, zavodi, društvi na Koroškem in še mnogo več.

KDO JE ČLAN

Kdor razpravlja o aktualnih in temeljnih vprašanjih znanosti in umetnosti; sodeluje pri oblikovanju regionalne razvojne politike na Koroškem in oblikuje ter uveljavlja njene skupne cilje; soustvarja možnosti za znanstvenoraziskovalno in umetniško delo svojih članov; krepi ugled in prepoznavnost društva doma in širše.

DEJAVNOSTI IN NALOGE DRUŠTVA (nepridobitne in pridobitne)

Glavna nepridobitna dejavnost društva je prispevek k razvoju znanstvene misli in umetniške ustvarjalnosti na Koroškem. Ostale nepridobitne dejavnosti in naloge društva so:

• organizirana in soorganizirana:
    • znanstvene simpozije, delavnice in konference na področju znanstvene, raziskovalne in kulturne dejavnosti na Koroškem;
    • znanstvena posvetovanja, forume, predavanja, ekskurzije in umetniške razstave;
    • razstave, sejme in srečanja;
  • sodeluje:
    • pri in izvaja dejavnosti produkcije in distribucije filmov, videofilmov in televizijskih oddaj;
    • z drugimi sorodnimi organizacijami, zavodi in gospodarskimi subjekti;
  • producira filme, video filme in televizijske oddaje;
  • izdaja:
    • znanstvena dela, zbornike, poročila, biografije in bibliografije;
    • monografije svojih članov;
    • knjige, revije in drugo periodiko;
  • izvaja:
    • raziskovalno, razvojno, svetovalno in umetniško dejavnost;
    • aktivnosti promocije znanosti in umetnosti;
    • drugo založništvo;
    • post produkcijsko dejavnost pri izdelavi filmov, video filmov in televizijskih oddaj;
    • distribucijo filmov, video filmov in televizijskih oddaj;
    • raziskovalno in razvojno dejavnost na področjih naravoslovja in tehnologije;
    • raziskovalno in razvojno dejavnost na področju družboslovja in humanistike;
    • oblikovanje, aranžerstvo in dekoraterstvo;
    • fotografsko dejavnost;
    • drugje nerazvrščene strokovne in tehnične dejavnosti;
    • izobraževanje, izpopolnjevanje in usposabljanje na področju kulture in umetnosti;
    • drugje nerazvrščeno izobraževanje, izpopolnjevanje in usposabljanje;
    • dejavnost drugje nerazvrščenih članskih organizacij.

Društvo KAZU lahko opravlja tudi pridobitne dejavnosti, povezane z namenom in cilji društva, kot dopolnilne dejavnosti nepridobitne dejavnosti, opravljajo se lahko le v obsegu, potrebnem za uresničevanje namena in ciljev oziroma opravljanje nepridobitne dejavnosti društva. Pridobitne dejavnosti bo opravljalo društvo v skladu s pogoji, ki jih za posamezno dejavnost določa zakon.

Kontaktni obrazec
  • *

Vaš brskalnik je zastarel!

Za boljšo uporabniško izkušnjo uporabite enega izmed spodaj naštetih brskalnikov.